Brazylia, kraj przyszłości? Spotkanie autorskie w Warszawie

Kategoria:
Społeczeństwo
Dodany:
21.09.16 16:17
Lubię:

 Jak sprawić, by 36 milionów ludzi wyszło z biedy w ciągu ledwie dekady? I dlaczego po takim sukcesie nastał kryzys?
Jak to się stało, że kobieta została prezydentem w kraju macho?
Jak włączyć milion ludzi do debaty politycznej? I skąd w Brazylii tyle polskich wątków?

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkania wokół książki "Brazylia, kraj przyszłości?". Spotkanie odbędzie się w Warszawie, w siedzibie Krytyki Politycznej przy ul. Foksal 16, w czwartek 29 września 2016 r. o godzinei 18.

Prowadzący Roman Kurkiewicz o Brazylii porozmawia z:

Janiną Petelczyc - współredaktorką książki, na co dzień pracujacą w Instytucie Polityki Społecznej UW a także członiknią rady Fundacji Terra Brasilis oraz

Aleksandrą Plutą - doktorantką na Universidade de Brasília, autorką wielu książek, m.in. „Długa podróż w bardzo krótkim czasie. Biografia Andrzeja Bukowińskiego” (2013) i „Ten piekielny polski akcent. Ziembiński na brazylijskiej scenie” (2015).

Książka "Brazylia, kraj przyszłości?" stanowi zbiór tekstów i wywiadów poświęconych Brazylii – jej polityce, historii, problemom społecznym, ekologicznym oraz kulturze.

"Autorzy nie powielają medialnych stereotypów na temat najludniejszego kraju Ameryki Południowej. Opowiadają o nim świeżym językiem, sięgając po najróżniejszą konwencję: reportaż, erudycyjny esej, solidną opartą na liczbach analizę czy pogłębioną rozmowę (...) Po serii transmisji z Igrzysk w Rio warto sportowe emocje zrównoważyć solidną intelektualną inspiracją"
Z recenzji Rafała Wosia w czasopiśmie "Polityka" .

Książka ukazała się w serii Biblioteka Le Monde Diplomatique - edycja polska i została wydana dzięki wsparciu Fundacji Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego "Amicus Europae" oraz Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. Patronem medialnym publikacji jest dziennik Rzeczpospolita i jego weekendowy dodatek Plusminus